Mo Almuzian

Mo Almuzian

Uzman Ortodontist / İngiltere (GDC 260485) ve Avustralya (AHPRA DEN2022652)
Uzman Dişhekimi Elçisi / RCS Edinburgh / Londra bölgesi

Yetkinlikler:

BDS Hons (UoM), MDS Ortho. (Distinction), MSc.HCA (Atlanta), Cert.SR Health (Portsmouth), PGCert.Med.Ed (Dundee), MOrth. RCS (Edinburgh), MRACDS Ortho. (Australia), IMOrth. RCS (England), Doctorate Clin.Dent. Ortho.(Glasgow), FDS RCS (Edinburgh), MFD RCS (Ireland),

İngiltere, İskoçya ve Avustralya dahil olmak üzere 3 farklı kıtada ve 6 ülkede binlerce vaka tedavi etmiş olan Dr. Mo, yetişkin ve çocuk ortodontisi alanında 19 yılı aşkın deneyime sahiptir. Erişkin ortodontisi, ortognatik cerrahi, mini vidalar, şeffaf plaklar, dijital ortodonti ve lingual ortodonti konularına özel ilgi duymaktadır. Yüksek nitelikli bir Ortodonti Uzmanı olarak Dr. Mo, Avustralya’daki Sidney Üniversitesi’nde Ortodonti alanında fahri öğretim görevlisi, Edinburgh Üniversitesi/İskoçya’da Fahri Araştırma Görevlisi ve BAE’de Ortodonti alanında Kıdemli Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Almanya, Slovakya, Romanya, Irak ve Mısır’daki birçok üniversite ve enstitüde misafir öğretim üyesidir. Dr. Mo, yakın zamanda Pakistan’daki MDC Üniversitesi’nde Ortodonti alanında Fahri Profesör olarak atandı.


Konuşma Özeti
Bir Asırdan Fazladır, RME’nin Vidası Dönmeye Devam Ediyor. Şu Ana Kadar ne Biliyoruz ?

Sunum (1) farklı RME tasarımlarının, hibrit ve MARME tasarımlarının etkinliği, (2) RME’nin havayolu etkileri, (3) RME tedavisine başlamanın zamanlaması ve (4) yeni RME protokolünün etkinliği (Alternatif Hızlı Maksiller Genişletme ve Daraltma, Alt-RAMEC) konularına odaklanacak. Sunum, konuşmacının dahil olduğu projelerin bulgularıyla desteklenecektir.

Sunumun öğrenme çıktıları:

  • RME tasarımlarına genel bir bakış sağlamak
  • Modern genişleme protokollerini anlamak
  • RME’nin iddia edilen yan etkilerini eleştirmek, ve
  • RME’nin klinik uygulamalarını anlatmak.
Top