Sinem Ceylanoğlu

Sinem Ceylanoğlu

Sinem Ceylanoğlu 2002 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden birincilikle mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim dalında uzmanlık ve doktora eğitimine başladı. 2008 yılında “ Büyüyen hastalarda Crib apareyi kullanımı öncesi ve sonrasında dil basınç değişikliklerinin değerlendirilmesi” başlıklı doktora tezini sunarak Ortodonti doktoru ünvanını aldı. Bu tarihten günümüze Allianoi ağız ve diş sağlığı kliniklerinde Ortodonti uzmanı olarak mesleğini sürdürüyor.

Sinem Ceylanoğlu son yıllarda klinik çalışmalarını Şeffaf plak tedavileri üzerinde yoğunlaştırmıştır.

 


Konuşma Özeti
Çocuklar ve Gençler için Şeffaf Plaklarla Ortodontik Tedaviler
Öğrenme Eğrisi; Artılar ve Eksiler

Ortodontik tedavilerde şeffaf plakların kullanımı, sayısal teknolojilerin ve  yazılımların gelişimi paralelinde  yükselen bir ivme ile artmaktadır. Buna ek olarak dünyadaki tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve aynı gelişimi ortodontistinden de bekleyen Z kuşağı hastalarının talepleri de bu artışı desteklemektedir. Şeffaf plaklar gerek çocukların gerekse  gelişim çağındaki bu gençlerin ortodontik tedavilerinde, doğru teşhis ve tedavi planlamasıyla olumlu sonuçlar vermektedir.

Bu sunumda;

  • Çeşitli malokluzyonlara sahip çocuk ve genç hastalarımızın şeffaf plaklar ile yapılan tedavileri sürecindeki öğrenme eğrimiz
  • Şeffaf plak mekaniklerinin sonuca ulaşmadaki önemi ve
  • Karşılaştığımız zorlukların çözümlenmesi süreçleri vaka örnekleriyle gösterilecektir.
Top